Zapraszamy do gry w cyklu Beginners Challenge

Zgodnie z zapowiedzią, turniejem „9 for Beginners by Dobrowolscy” zapoczątkowaliśmy rozgrywki w cyklu Beginners Challenge.
Zainteresowanie taką formą rywalizacji jest bardzo duże, o czym przekonali się wszyscy w ostatnią sobotę. Duża jest także chęć Sponsorów do uczestniczenia w pierwszych krokach nowych Golfistów. Tym samym liczyć możemy na cenne nagrody oraz ciekawą organizację poszczególnych Spotkań.
Zapowiadamy zatem serię, która rozgrywana będzie w tym sezonie jeszcze 30 lipca, 27 sierpnia i 24 września.
Do końcowej klasyfikacji liczyć będą się 3 najlepsze wyniki spośród 4 turniejów. A zatem każdy, kto nie miał okazji uczestniczyć w turnieju 8 lipca, ma szansę być w pełni klasyfikowanym!
W każdym poszczególnym turnieju walczymy o wspaniałe nagrody/upominki, oraz o jak najlepsze wyniki – w rankingu finałowym liczyć się będzie trzech najlepszych Golfistów. To Oni pojadą na golfowy weekendowy wyjazd zagraniczny wraz z grupą golfistów z Klubu, którzy podobne nagrody wygrają w cyklu Puchar PKGolf oraz co najmniej dwóch innych turniejach. Liczyć można zatem na grupę ok. 20 osób. Prawdopodobnie, wzorem poprzednich lat, rozegramy tam(najprawdopodobniej pole Black Stork w Wielkiej Łomnicy) również turniej klubowy. Jest o co walczyć!

Regulamin cyklu Beginners Challenge 2017

1. Wszystkie Turnieje cyklu rozgrywane są zgodnie z Regułami Gry w Golfa R&A oraz Regułami Lokalnymi Pola Golfowego „Dwa Stawy”,

z zastrzeżeniami :
a) można udzielać porad
b) można pożyczać kije

2. Cykl składa się z 4 turniejów rozgrywanych od lipca do września 2017 roku.
3. Liczba Uczestników w każdym turnieju ograniczona jest do 44 osób ze względu na start Shotgun.
4. Terminy rozgrywek:

– 08 lipca (9 for Beginners by Dobrowolscy) Relacja z Turnieju tutaj TURNIEJ by DOBROWOLSCY
– 30 lipca
– 27 sierpnia
– 24 września.

5. Zapisy do każdego turnieju kończymy o 16:00 w dniu poprzedzającym termin turnieju lub w momencie zapełnienia Listy Zgłoszeń.
W nadzwyczajnych przypadkach Turniej może być przełożony na inny – możliwie najbliższy- termin.
6. W Turnieju mogą wziąć udział również osoby bez aktywnego hcp PZG
– Golfiści, którzy mają TYLKO Zieloną Kartę (lub są w trakcie kursu) sklasyfikowani będą z handicapem 36,1 w grupie Początkujących.
– Golfiści z doświadczeniem, którzy nie mają aktywnego hcp sklasyfikowani będą w grupie Zaawansowanych 0-18,0

7. Opłaty turniejowe będą podawane w zapowiedzi poszczególnych rozgrywek.
8. Klasyfikacja turnieju/podział na Grupy :

grupa Zaawansowanych – golfiści z handicapem 0-36,0
Zawodnicy z tej grupy grają w formacie strokeplay brutto.
W poszczególnych Turniejach nagrodzimy dwóch Zwycięzców (po jednym wśród Graczy z hcp 0-18,0 i hcp 18,1-36,0). Remisy rozstrzygamy dogrywką na dołku nr 1 i 9.

grupa Początkującychhandicap 36,1-54,0.
Zawodnicy z tej grupy grają w formacie stableford netto.
W poszczególnych turniejach nagrodzimy 3 najlepsze wyniki. Remisy rozstrzygamy wg zasady – wygrywa gracz z niższym handicapem..

9. Zwycięzcami cyklu Beginners Challenge w grupie Początkujących zostaną Zawodnicy, którzy zgromadzą największą ilość punktów stableford w 3 spośród 4 turniejów cyklu.
10. Zwycięzcami cyklu Beginners Challenge w grupie Zaawansowanych zostaną Zawodnicy, którzy zgromadzą najmniejszą liczbę uderzeń w 3 spośród 4 turniejów cyklu.
10. Nagrodami Głównymi Turnieju będą weekendowe zagraniczne wyjazdy golfowe. Nagrodzimy nimi miejsca 1-3 w grupie Początkujących oraz 1 miejsce w obu grupach Zaawansowanych.
11. Interesujące Nagrody/ Upominki w poszczególnych turniejach cyklu będą wręczane wyłącznie Zwycięzcom uczestniczącym w ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się ok. 30 minut po zakończeniu turnieju.