Nasza Reprezentacja na Klubowych Mistrzostwach Polski

Od czwartku (08.06) do niedzieli(11.06) na Polu Golfowym Kraków Valley Golf&Country Club rozgrywane były Klubowe Mistrzostwa Polski gr. Kwalifikacyjna, w których uczestniczyła nasza Reprezentacja w składzie : Stanisław Sroka, Grzegorz Putko, Witold Kałamarz, Maciej Wawrzkiewicz, Bogusław Bańbor, Kamil Kędzior, Olaf Nincevic, Janusz Biliński. Kapitanem i Trenerem Drużyny był PRO Jarosław Lenart.
Po środowej rundzie treningowej, kiedy Golfiści sprawdzili stan Pola i swych możliwości, nastroje w Zespole były wyśmienite a wola do walki ogromna. Czwartkowe rozgrywki w formacie strokeplay brutto zdecydować miały o dalszym rozstawieniu drużyn turniejowych. Jako, iż do klasyfikacji liczyło się 5 najlepszych wyników, z niecierpliwością czekaliśmy na zejście z Pola ostatniego Zawodnika naszej Reprezentacji-prezesa Stanisława Sroki…Jego dobra runda oczywiście „wskoczyła” do najlepszej-klasyfikowanej „piątki”, ale niestety suma drużynowa okazała się być zbyt mała na awans do czołowej 16-stki Mistrzostw. Zabrakło zaledwie 7 uderzeń, by walczyć o wyższe cele…

Od piątku rywalizacja odbywała się w formatach match play single (jeden na jednego) i match play foursome (drużyna to para zawodników, którzy grają jedna piłką naprzemiennie).
Wygraliśmy gładko tego dnia mecz z Pierwszym Lubelskim KG B oraz (po zaciętej dogrywce) z Royal Kraków G&CC B.
Przodownictwo w grupie chyba zbytnio rozluźniło naszych Reprezentantów, bo sobotni mecz z Opolskim KG zupełnie Im nie wyszedł… Nadzieją na wygranie grupy było niedzielne zwycięstwo z Golf Park Józefów B… Niestety, nie udało się i ostatecznie zajęliśmy w Mistrzostwach 18 miejsce.

Był to solidny sprawdzian umiejętności i kondycji oraz test wytrzymałości psychicznej podczas match play. Jest jeszcze sporo potu do wylania na treningach, ale jedno jest pewne : mamy Drużynę, której nie załamują niepowodzenia, i która trzyma się i wspiera nawet po porażkach, wyciągając z nich wnioski. W zasadzie powinno to być normalne w takim towarzyskim sporcie na amatorskim poziomie… Ale wierzcie, wiele różnych zachowań widzieliśmy przez te kilka dni 🙂
Nasi Golfiści zdecydowanie zasłużyli na słowa pochwały za sportową i wytrwałą postawę. Za rok na pewno będzie lepiej, bo Tym Graczom przybędzie ogrania, ale do drzwi Reprezentacji z pewnością zapukają również inni, którzy dziś szlifują swoje umiejętności.

WYNIKI