Mistrzowie Beginners Challenge wyłonieni! Klasyfikacja Generalna

golfforbeginnerslogo

Niedzielnym, czwartym turniejem, wyłoniliśmy Zwycięzców cyklu Beginners Challenge. W finałowej rozgrywce udział wzięło blisko 40 zawodników, którzy po 9-dołkowej rundzie wyłonili spośród siebie laureatów tego pojedynczego turnieju oraz rankingu końcowego.
Po kilku deszczowych dniach warunki na polu były nieco trudne, ale wczorajsza aura niczym nie przeszkadzała w osiąganiu dobrych wyników. I takie się pojawiły.
Zwycięzcą wczorajszej rywalizacji został Grzegorz Kubas, który uzyskał aż 26 pkt. stb netto (9 dołków!)
Na podium stanęli również Mariusz Frydrych (19 pkt.) oraz Roman Brzeżawski (15 pkt.)
W rywalizacji graczy z doświadczeniem, kolejny raz, bezkonkurencyjny był Stanisław Sroka (40 uderzeń – grupa 0-18). W grupie 18-36 zwyciężył, po „rodzinnej” dogrywce, Mateusz Paterak (48 uderzeń).
W konkursie Nearest to the Pin zwycięzcą zostali Grzegorz Kubas i Mirosław Łuczyk.
Najdłuższym uderzeniem popisał się Tomasz Rączy.
Najlepszy wynik łączny uzyskała grupa:
Andrzej Machaj, Maciej Kaltenberg i Jerzy Najbar prowadzona przez Joannę Mikuszewską-Szombara

Wczorajszy dobry wynik Mariusza Frydrycha umocnił Go w klasyfikacji końcowej i tym samym zajął On 3 miejsce w całym cyklu. Na miejscu drugim uplasował się Andrzej Machaj, który wynikami z tego sezonu wzbudził zazdrość niejednego golfisty.
Zwycięzcą tegorocznego Beginners Challenge został Tomasz Rączy, który w trzech turniejach zgromadził 64 punkty stb.netto

Klasyfikację dla graczy doświadczonych wygrali: Stanisław Sroka i Grzegorz Paterak

Zebraliśmy trochę statystyk i okazało się, że w grupie Początkujących graczy:
– Najlepszym Juniorem cyklu został Jakub Jędrzejczak
– Najlepiej grającą Kobietą była Danuta Wydra
– Najlepszym Seniorem Andrzej Machaj, który zagrał również Najlepszy Wynik Brutto – 54 uderzenia

Seria Beginners Challenge bardzo przypadła do gustu golfistom grającym od niedawna. To świetny pomysł na „wejście” w świat golfa, na poznanie zasad oraz integrację z innymi golfistami Regionu, którzy chętnie służyli pomocą i radami „młodszym kolegom” :)
Jest przesądzone, że była to pierwsza seria i na pewno w przyszłym sezonie rozgrywki będą kontynuowane. I na pewno w bardziej rozwiniętej formule.

Przypominamy, iż nagrodami w klasyfikacji generalnej są weekendowe wyjazdy golfowe na pole Black Stork na Słowacji. Można nadal, „prywatnie”, zgłaszać się na ten wyjazd, który odbędzie się 13-15. 10 i zgromadzi grupę ok. 35 osób związanych z naszym Klubem.